Ezerfős NATO-szövetséges csapatok érkezhetnek több kelet-európai országba, Magyarországra is
A hvg.hu úgy tudja, valóban zajlanak a tárgyalások, és egyelőre ugyan nem érkeznek katonák, de a helyzet akár 24 órán belül is változhat.
A hvg.hu úgy tudja, valóban zajlanak a tárgyalások, és egyelőre ugyan nem érkeznek katonák, de a helyzet akár 24 órán belül is változhat.
Zoran Milanovic azt mondta, hogy Ukrajna a világ egyik legkorruptabb országa és nincs helye a NATO-ban. Azt is kijelentette, hogy Horvátország egyetlen katonával sem segít, ha az ukrán-orosz határon eszkalálódik a helyzet.
A szokásoknak megfelelően a hétfői uniós külügyminiszteri tanácsülés egyik szünetében Brüsszelben Szijjártó Péter sajtótájékoztatót tartott magyar tudósítóknak, ahová ugyancsak a szokásoknak megfelelően kizárólag a kormánybarát sajtó képviselőit hívták meg. A kínos kérdéseket ezzel a módszerrel kiküszöbölő külügyminiszter mondandója egyik felét a migrációnak, a másikat pedig az orosz-ukrán, illetve az orosz-amerikai konfliktusnak szentelte.
Erre figyelmeztet mindenkit a CNN gazdasági rovata, amely rámutat arra, hogy az olaj világpiaci ára máris hétéves csúcson van.
Az amerikai elnök figyelmeztetett: sokba kerülne a lépés Oroszoroszágnak.
Antony Blinken körútra indul, pénteken az orosz külügyminiszterrel tárgyal.
Hosszú, éjszakába nyúló vitára számít az uniós csúcstalálkozón Orbán Viktor, melyen a V4-es országok azt kezdeményezik, hogy változtassák meg az energia árképzését. Bár hivatalosan nincs is a témák között, az uniós tagállamok állam-és kormányfői Ukrajna integritása mellett is határozottan kiálltak.
2,3 milliárd eurós gazdaságélénkítési csomagot biztosít az EU a volt szovjet tagköztársaságok számára – erről egyeztek meg a hatodik Keleti Partnerségi Csúcstalálkozón Brüsszelben.
Ukrajna és Oroszország is cáfolja azokat az amerikai forrásból származó híreket, amelyek szerint az orosz hadsereg több egysége tart az ukrán határ felé, ahol már jelenleg is jelentős létszámú orosz katona állomásozik. Függetlenül a csapatmozgásoktól, az Ukrajnával kapcsolatos orosz retorika az utóbbi hetekben konfrontatívabbá vált.
A magyar külügyminiszter az EU-t lázban tartó cseh-orosz kémbotrányt "jól ismert hétvégi eseményként" írta körül, az ukrán határ melletti orosz csapatösszevonásokról pedig egy szót sem ejtett, de a magyar kisebbség jogainak tiszteletben tartására szólította fel Ukrajnát.
Szergej Najev ukrán hadműveleti parancsnok szerint Oroszország csak erődemonstrációt tart.
Pozitívan értékelte Vlagyimir Putyin orosz és Emmanuel Macron francia elnök a szombaton lebonyolított orosz-ukrán fogolycserét, mint fontos humanitárius akciót - közölte vasárnap a Kreml sajtószolgálata.
Az Ukrajnához tartozó Krím orosz annektálása volt az az esemény, amely máig hatóan megrontotta Oroszország és a Nyugat viszonyát. A félsziget lakóinak többsége Moszkva-párti ugyan, ám Oroszország-szerte egyre többen akadnak, akik túl magasnak tartják a félszigetért fizetett árat: a nyugati szankciókat, a nemzetközi elszigeteltséget.
Újabb szankciókat hozott Oroszországgal szemben az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) szerdai kijevi ülésén.
Feloldották a hadiállapotot Ukrajnában - jelentette be Petro Porosenko ukrán elnök szerdán a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) ülésén.
A miniszterelnököt prágai látogatásán kérdezték arról, ki mellett áll a kormánya.
A külügyminiszter szerint a minszki négyek tudják megoldani a mostani konfliktust, de Magyarország külön odafigyel a kárpátaljai magyarokra.
Az orosz nagykövetség és konzulátus előtt is voltak megmozdulások, a nacionalisták a parlament előtt tüntettek.
Az ukrán elnök szerint szálról szálra vágják le a pókhálót, amelyet az oroszok évszázadokon át a szabadságszerető ukrán lélek köré szőttek.
A Krímre vezető híd az EU szerint tovább növeli a jogtalanul elcsatolt félsziget elszigeteltségét az anyaországtól, és a hajók közlekedését is korlátozza.